یادگیری زبان ترکی به صورت خودآموز

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی، شاید اولین و راحتترین روش که به ذهنتان میرسد، ثبت نام در آموزشگاه های تدریس زبان ترکی و یا شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان ترکی باشد. این روش ها، رایج ترین و البته روشهای مناسب و تایید شده ای هستند، اما ممکن است شما در موقعیتی قرار داشته باشید که به هر دلیلی شرایط حضور در کلاس را نداشته و از طرفی هم علاقه مند به یادگیری زبان ترکی باشید. در این صورت جای هیچ نگرانی نیست، ما به شما روشی دیگر برای یادگیری زبان ترکی استانبولی پیشنهاد میکنیم. روش “یادگیری زبان ترکی به صورت خودآموز” .

به نظر شما واقعا میشود زبان ترکی استانبولی یا هر زبان دیگری را به صورت فردی و خودآموز یاد گرفت؟

یادگیری زبان خارجی به صورت خودآموز

یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فردی و بدون دستورالعمل های کلاس ها و راهنمایی های استاد، ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد! قطعا این سوالات در ذهن شما نقش خواهد بست: چطور می‌تونم زبان ترکی رو در خانه یاد بگیرم؟ اگر هنگام یاد گرفتن مبحثی، سوالی برایم پیش بیاید چه کار باید بکنم؟ چطور باید انگیزه و اشتیاق را در خود زنده نگه دارم و در مسیر درست حرکت کنم تا به هدفم برسم؟

اصلا نگران نباشید، نه تنها یادگیری زبان ترکی استانبولی (یا هر زبان دیگری) به صورت خودآموز و بدون حضور در کلاس های درس امکان پذیر است، بلکه به لطف وجود اینترنت و وبسایت های آموزش زبان های خارجی در سراسر جهان، پیشرفته ترین و جدیدترین متد آموزشی روز دنیا، کمک میکنند تا شما زبان دلخواهتان را به راحتی و بی دردسر یاد بگیرید. البته که حضور یک استاد برای یادگیری زبان خارجی ضروری است، اما شیوه های جدید آموزش زبان سریع تر، مطمئن تر و ارزان تر هستند.

مزایای یادگیری زبان ترکی به صورت خودآموز

بیایید در این قسمت، با هم چند مورد از مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فردی و خودآموز  را بررسی کنیم.

۱٫ با سرعت و برنامه خودتان پیش میروید

در دنیای امروز که همه چیز با سرعت زیادی در حال گذر است، برای بسیاری از افراد  تقریبا دیگر زمانی برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان باقی نمی ماند. چراکه باید در طول هفته زمان هایی را به حضور در کلاس اختصاص داده، و خودتان را با برنامه مدرس تطبیق دهید. با توجه به شرایط کنونی زندگی در دنیای مدرن، میتوان گفت این سبک یادگیری تقریبا غیرممکن است.

اما در صورتی که قصد دارید به تنهایی زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید، با استفاده از ابزارهای آنلاین و مفید که امروزه در دنیای مجازی به وفور یافت می شوند، می توانید زبان ترکی را در تخت خواب، هنگام رانندگی، هنگام ظرف شستن یا هر زمان خالی دیگری یاد بگیرید. این سبک یادگیری نه تنها باعث سرخوردگی و خستگی نمیشود، بلکه رسیدن به اهداف را که همان تسلط و مهارت به یک زبان خارجی است، از همیشه راحت تر می کند.

۲٫ یادگیری یک زبان خارجی به تنهایی، بدون استرس و اضطراب

قطعا همه ما تجربه استرس و اضطراب صحبت کردن در جمع یا پای تخته جواب دادن به معلم ها را به داشته ایم. کوییزها، سوالات ناگهانی استاد و تمرین حل نکردن، فقط تعدادی از عواملی است که باعث ایجاد تشویش، نگرانی و اضطراب در حین یادگیری زبان ترکی استانبولی یا هر زبان دیگری خواهد شد. این عوامل، دلایلی خارجی هستند که میتوانند رویای شما برای یادگیری زبان را به کابوسی وحشتناک تبدیل کنند. اما وقتی زبان ترکی استانبولی را به تنهایی یاد بگیرید، هیچ استرسی از خارج وجود ندارد. بدون استرس و اضطراب خارجی، یادگیری زبان ساده تر و سرگرم کننده تر می شود.

۳٫ یادگیری زبان به تنهایی در عملکرد شناختی و موفقیت موثر است

در بعضی موارد یادگیری زبان به تنهایی، خیلی چالش برانگیزتر و سخت تر از زمانی است که در کلاس های درس، زبان را یاد میگیرید. در واقع، اگرچه روش یادگیری زبان ترکی در کلاس درس نیازمند به خاطر سپردن و پیروی از دستورالعمل هاست، اما مطالعه و یادگیری زبان به صورت خودآموز نیز، نیازمند مهارت های حل مسئله و عملکرد شناختی بالاتری است تا بتوانید زبان را به خودتان یاد بدهید. بنابراین، در حالی که یاد گرفتن زبان به تنهایی چالش برانگیزتر است و سطوح بالاتری از شناخت را لازم دارد، یادگیری زبان به صورت فردی در تمام طول زندگی مزایای زیادی دارد و می تواند شما را برای رسیدن به فرصت های اجتماعی و کسب و کار در آینده یاری کند.

یادگیری زبان ترکی به صورت خودآموز به کمک منابع آنلاین

۱٫ دسترسی به آرشیو دروس صوتی و تصویری به زبان ترکی استانبولی

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فردی و خودآموز بهتر است که به کمک مدرسان و بومیان ترک این زبان را یاد بگیرید. در حالت ایده آل، باید از دروس صوتی و تصویری استفاده کنید که دستور زبان و لغات را به شما یاد بدهد و مکالمات و دیالوگ های طبیعی از بومیان ترک زبان را بشنوید و یاد بگیرید. در فضای اینترنت صدها ساعت دروس صوتی و تصویری در دسترس است که توسط مدرسان ترک زبان تهیه شده است. این دروس هفت روز هفته و ۲۴ ساعته در اختیار شما قرار دارد و با استفاده از گوشی موبایل و دسکتاپ می توانید از این محتوا استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه: دانلود رایگان فایل صوتی آموزش زبان ترکی استانبولی در ۳۰ روز

۲٫ تنوع در شیوه های تدریس با توجه به نیازها و اهداف شما

بیش از صدها منبع یادگیری در اینترنت وجود دارد، اما نیازی نیست همه آن ها را تک به تک بررسی کنید تا زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید. وبسایت ها و منابع موجود در اینترنت ویژگی های مشخصی دارند که “مسیر یادگیری” را برای شما هموار می کنند و می توانید با توجه به نیازها و اهدافتان، درس یا محتوای مناسب را انتخاب و یادگیری را آغاز کنید.

۳٫ ابزار مناسب، زمان یادگیری را کاهش و قدرت حافظه را افزایش می دهد

اگر از ابزار مناسب استفاده کنید و منابع خوب و با ارزش یادگیری زبان ترکی استانبولی را انتخاب کنید، یاد دادن زبان به خودتان بسیار راحت و ساده است! در واقع در دهه گذشته، بسیاری از ابزار یادگیری زبان تست و ارزیابی شده است و طبق این تحقیقات انجام شده، استفاده از ابزار مناسب، یادگیری را سریع تر می کند. در ادامه به معرفی بعضی از این ابزار یادگیری پرداخنه ایم:

  • استفاده از فلش کارت برای یادگیری و مرور لغات و گرامر
  • فایل های صوتی مناسب برای دیالوگ و مکالمات
  • انجام کوییزهای دوره ای
  • استفاده از ابزار ضبط و تشخیص صدا برای تقویت مکالمه و تلفظ صحیح
  • شرکت در گروه ها و انجمن های آنلاین برای گفتگو و کمک گرفتن از اساتید
  • استفاده از دیکشنری های معتبر به زبان ترکی استانبولی به همراه راهنمای تلفظ
  • دانلود کتاب ها و محتوای آنلاین (PDF)

پیشنهاد ویژه: دانلود رایگان فایل pdf کتاب خودآموز زبان ترکی بر اساس روانشناسی یادگیری

با استفاده از این ابزار و با تجهیز برنامه یادگیری به محتوای باارزش، یادگیری زبان ترکی استانبولی یا هر زبان دیگری به سادگی آب خوردن و به شیرینی یک رویا خواهد بود! بنابراین یادگیری یک زبان خارجی به تنهایی نه تنها امکان پذیر است، بلکه ساده تر و مفیدتر از شرکت در کلاس های سنتی و قدیمی آموزشگاهی است. در واقع وقتی زبان ترکی استانبولی را خودتان یاد بگیرید می توانید با سرعت و توان خودتان پیش بروید و به معنای واقعی کلمه قابلیت های شناختی مغزتان را تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *