مزیت اصلی یادگیری زبان ترکی استانبولی

کشور ترکیه به دلیل اینکه بین دو قاره کهن آسیا و اروپا قرار گرفته است ، از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است. به همین دلیل است که افراد بسیار زیادی در اکثر نقاط جهان برای زندگی، تحصیل، کار و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. برای مهاجرت به هر کشوری اولین کاری که باید انجام دهیم باید زبان رسمی آن کشور را یاد بگیرید زیرا زبان اصلی ترین راه برای برقراری ارتباط میان افراد است. در ایم مطلب به بررسی مهمهترین مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی خواهیم پرداخت؛

در ایران سالانه افراد بسیار زیادی هستند که به کشورترکیه مهاجرت می کنند و می خواهند زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرند. آموزشگاه های زیادی هستند که به صورت گروهی و به صورت خصوصی در حال آموزش این زبان هستند، اما بر اساس تحقیقات انجام شده بترین شیوه برای یادگیری زبان ترکی تدریس به صورت خصوصی است.

مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی

هر زبانی یک دنیای منحصر به فرد است. یک زبان تنها مجموعه­ای واژگان و قواعد دستوری نیست که نحوه ترکیب و استفاده از آنها را نشان دهد. یادگیری زبان ترکی استانبولی شما را وارد دنیای بیش از هفتاد میلیون بومی این زبان در شرق اروپا و غرب آسیا می­کند. با این حال، هرچند مزیت اصلی یادگیری زبان ترکی استانبولی ، استفاده از این زبان در خود کشور ترکیه است، اما جمعیت قابل توجهی از افرادی که در کشورهایی مانند مصر، آلمان و سایر کشورهای اطراف ترکیه زندگی می­ کنند نیز قادر به صحبت به زبان ترکی استانبولی هستند؛ از دیگر مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی:

 1. مهاجرت

دلیل مهاجرت ایرانی ها به ترکیه :

 • افزایش شدید مبادلات بین این دو کشور
 • طی دو سال اخیر به دلایل اقتصادی و دلایل سیاسی (تحریم ها) اقامت در کشورهایی مثل امارات و گرجستان برای ایرانی ها ناامن شد.
 • حوادثی مثل تجارت مواد مخدر و اتهام های تروریستی مهاجرت به مالزی و شرق آسیا را نیز دشوار کرد.
 1. کار و پول

با توجه به حجم توریست واقتصاد پویای کشور ترکیه کمتری کسی در این شهر پیدا میشود که بیکار باشد. به همین دلیل است که دانستن زبان ترکی استانبولی بسیار مهم است. برای پاسخگویی و درک بهتر نیاز مشتریان و برقراری ارتباط با آنان به دانستن زبان ترکی نیاز دارید. مهم ترین نکته در داشتن یک کسب و کار موفق دانستن زبان ترکی استانبولی است.

 1. برقراری ارتباط

برای سفر به هر جایی مهمترین چیز دانستن زبان آن مملکت است. زبان ترکی استانبولی زبان رسمی کشور ترکیه می باشد، اگر قصد سفر به این کشور را دارید و زبان ترکی استانبولی را نیاموخته اید احساس فردی را میکنید که قدرت تکلم و شنوایی ندارد. اگر نتوانیم به راحتی ارتباط برقرار کنیم بعد از مدتی دچار افسردگی خواهیم شد و اینکه مطمعنا در مسائل امنیتی خود و کمک گرفتن دچار مشکل می شویم.

 

ریشه زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی یکی از زبان­های گروه آلتای خانواده اورال-آلتای است که از بالکان تا منطقه دریای خزر مورد استفاده قرار می­ گیرد.

براساس اسناد موجود، قدمت این زبان به ۸۵۰۰ سال قبل برمی­گردد و این اسناد، کلمات گزیده­ای است که به خط میخی بر روی کتیبه­ های سومری نوشته شده است. زبان ترکی، یک زبان فنی با کاربرد وسیع می­باشد که در قالب “فاعل- گزاره-فعل” مورد استفاده قرار می­گیرد. “گویش استانبولی” به­ عنوان منبع و مرجع زبان نوشتاری ترکیه استانبولی ترکیه محسوب می­شود.

یادگیری زبان ترکی استانبولی دارای مزایا و دلایل بسیاری است. زبان ترکی استانبولی توسط بیش از ۷۰ میلیون نفر صحبت می شود. این زبان در کشور های ترکیه، یونان، آلمان کشورهای حاشیه ترکیه، ازبکستان، قزاقستان وآذربایجان صحبت می شود.

زبان استانبولی زبان ساده ای نیست این زبان هم همانند زبان آلمانی و فرانسه برای یادگیری مشکلات فراوانی دارد.

زبان ترکی استانبولی بخشی از زبان‌های ترکیک (Turkic) است و اولین بار در کشور مغولستان استفاده شد. زمانی که این زبان در مغولستان استفاده شد، قبل از آن بود که تحت تاثیر زبان عربی و فارسی قرار بگیرد. زبان ترکی استانبولی که امروزه در ترکیه از آن استفاده می‌شود، در قرن بیستم مورد اصلاح و بازبینی قرار گرفت.

 

همانطور که احتمالا خیلی از شما می‌دانید، کشور ترکیه یکی از برترین مقاصد گردشگری در جهان است و ترک‌زبان‌ها سالانه میزبان بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده هستند. اما برخلاف تاریخ غنی و جاذبه‌های گردشگری فراوان، غیربومیان این زبان آشنایی زیادی با این زبان ندارند و متاسفانه یا خوشبختانه ترک‌ها به شدت روی زبانشان حساس هستند و معتقدند اگر توریستی به کشور آن‌ها سفر می‌کند، باید زبان ترکی استانبولی را ب

 

از نظر دستوری، ساختار جملات در زبان ترکی استانبولی با زبان انگلیسی تفاوت دارد و بیشتر شبیه زبان فارسی است و از ترتیب «فاعل-مفعول-فعل» استفاده می‌کند. در واقع این ساختار زبان ترکی استانبولی را از بیشتر زبان‌های اروپایی که از ترتیب «فاعل-فعل-مفعول» پیروی می‌کنند، متمایز می‌کند.

 

بعضی از کلمات ترکی به زبان انگلیسی راه پیدا کردند، کلماتی از جمله divan، kayak، kebab، kiosk، pilaf و yogurt کلمات ترکی استانبولی هستند که به زبان انگلیسی راه یافتند.

 

یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت خودآموز

منحصر به فرد بودن زبان ترکی استانبولی و کمبود نسبی منابع یادگیری این زبان، خودآموزی آن را برخلاف زبان هایی مانند زبان انگلیسی قدری دشوارتر می­ کند. به همین دلیل است که مدرسین با سابقه ما در زمینه آموزش زبان ترکی استانبولی، می توانند ظرف مدت کوتاهی توانایی شما را در صحبت به این زبان شیرین ارتقا ببخشند.

تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی

یادگیری در کلاس های خصوصی زبان ترکی از روشهای مرسوم فراگیری زبان های خارجی است. اگر یک دوره کامل کلاس ها و تدریس خصوصی ترکی استانبولی را پشت سر بگذارید، می توانید با اعتماد به نفس کامل ادعا کنید که در این زبان مهارت کافی را کسب کرده‌اید. به خاطر بازدهی بالا و تأثیر فوق‌ العاده زیاد این روش یادگیری، معمولاً کسانی که برای وقتشان ارزش بیشتری قائل هستند، این شیوه یادگیری را انتخاب می کنند.

 

اصولاً موفقیت در فرایند خودآموزی بیش از هر چیز به روحیه خود فرد بستگی دارد که آیا ذاتاً شخصیت خودآموزی دارد یا نه !

با این حال، انتخاب روش های مناسب خودآموزی نیز تأثیر به سزایی در موفقیت یا عدم موفقیت فرد خواهد داشت.

اما به طور کلی، خودآموزی حتی اگر به موفقیت ختم شود، به زمان خیلی بیشتری از دو روش قبلی نیاز دارد. به علاوه این که هیچ وقت کسی در کنار شما نیست که سیر پیشرفت شما را بررسی کند و همین موضوع ممکن است سبب بیراهه رفتن طولانی مدت شود.

 

مزایای تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی

 1. محل برگزاری کلاس های تدریس خصوصی با توجه به موقعیت و شرایط زبان آموز در آموزشگاه، منزل یا محل کار مشخص می شود.
 2. در کلاس های تدریس خصوصی توجه استاد آموزشی کاملا به زبان آموز می باشد و می تواند نقاط ضعف او را شناسایی و برطرف کند.
 3. در این کلاس ها استاد به طور مستقیم با عواطف و سطح یادگیری زبان آموز در ارتباط است و این باعث میشود تا بهترین شیوه ها و روش های آموزشی را به کار گیرد و سطح آموزشی زبان آموز را ارتقا دهد.
 4. زبان آموزش می تواند در این کلاس ها تمام سوالات و مشکلات خود را بیان و آن ها را رفع نماید.
 5. با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان آموز می تواند با کمترین زمان ممکن زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *