مزایای زبان ترکی استانبولی

مزایای زبان ترکی استانبولی

کشور ترکیه به دلیل اینکه بین دو قاره کهن آسیا و اروپا قرار گرفته است ، از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است. به همین دلیل است که افراد بسیار زیادی در اکثر نقاط جهان برای زندگی، تحصیل، کار و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند.

برای مهاجرت به هر کشوری اولین کاری که باید انجام دهیم باید زبان رسمی آن کشور را یاد بگیرید زیرا زبان اصلی ترین راه برای برقراری ارتباط میان افراد است.

در ایران سالانه افراد بسیار زیادی هستند که به کشورترکیه مهاجرت می کنند و می خواهند زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرند. آموزشگاه های زیادی هستند که به صورت گروهی و به صورت خصوصی در حال آموزش این زبان هستند، اما بر اساس تحقیقات انجام شده بترین شیوه برای یادگیری زبان ترکی تدریس به صورت خصوصی است.

زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی یکی از زبان­های گروه آلتای خانواده اورال-آلتای است که از بالکان تا منطقه دریای خزر مورد استفاده قرار می­ گیرد.

براساس اسناد موجود، قدمت این زبان به ۸۵۰۰ سال قبل برمی­گردد و این اسناد، کلمات گزیده­ای است که به خط میخی بر روی کتیبه­ های سومری نوشته شده است. زبان ترکی، یک زبان فنی با کاربرد وسیع می­باشد که در قالب “فاعل- گزاره-فعل” مورد استفاده قرار می­گیرد. “گویش استانبولی” به­ عنوان منبع و مرجع زبان نوشتاری ترکیه استانبولی ترکیه محسوب می­شود.

یادگیری زبان ترکی استانبولی دارای مزایا و دلایل بسیاری است. زبان ترکی استانبولی توسط بیش از ۷۰ میلیون نفر صحبت می شود. این زبان در کشور های ترکیه، یونان، آلمان کشورهای حاشیه ترکیه، ازبکستان، قزاقستان وآذربایجان صحبت می شود.

زبان استانبولی زبان ساده ای نیست این زبان هم همانند زبان آلمانی و فرانسه برای یادگیری مشکلات فراوانی دارد.

 

 

از مزایای زبان ترکی استانبولی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد.

 1. مهاجرت

دلیل مهاجرت ایرانی ها به ترکیه :

 • افزایش شدید مبادلات بین این دو کشور
 • طی دو سال اخیر به دلایل اقتصادی و دلایل سیاسی (تحریم ها) اقامت در کشورهایی مثل امارات و گرجستان برای ایرانی ها ناامن شد.
 • حوادثی مثل تجارت مواد مخدر و اتهام های تروریستی مهاجرت به مالزی و شرق آسیا را نیز دشوار کرد.
 1. کار و پول

با توجه به حجم توریست واقتصاد پویای کشور ترکیه کمتری کسی در این شهر پیدا میشود که بیکار باشد. به همین دلیل است که دانستن زبان ترکی استانبولی بسیار مهم است. برای پاسخگویی و درک بهتر نیاز مشتریان و برقراری ارتباط با آنان به دانستن زبان ترکی نیاز دارید. مهم ترین نکته در داشتن یک کسب و کار موفق دانستن زبان ترکی استانبولی است.

 1. برقراری ارتباط

برای سفر به هر جایی مهمترین چیز دانستن زبان آن مملکت است. زبان ترکی استانبولی زبان رسمی کشور ترکیه می باشد، اگر قصد سفر به این کشور را دارید و زبان ترکی استانبولی را نیاموخته اید احساس فردی را میکنید که قدرت تکلم و شنوایی ندارد. اگر نتوانیم به راحتی ارتباط برقرار کنیم بعد از مدتی دچار افسردگی خواهیم شد و اینکه مطمعنا در مسائل امنیتی خود و کمک گرفتن دچار مشکل می شویم.

مزایای تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی

 1. محل برگزاری کلاس های تدریس خصوصی با توجه به موقعیت و شرایط زبان آموز در آموزشگاه، منزل یا محل کار مشخص می شود.
 2. در کلاس های تدریس خصوصی توجه استاد آموزشی کاملا به زبان آموز می باشد و می تواند نقاط ضعف او را شناسایی و برطرف کند.
 3. در این کلاس ها استاد به طور مستقیم با عواطف و سطح یادگیری زبان آموز در ارتباط است و این باعث میشود تا بهترین شیوه ها و روش های آموزشی را به کار گیرد و سطح آموزشی زبان آموز را ارتقا دهد.
 4. زبان آموزش می تواند در این کلاس ها تمام سوالات و مشکلات خود را بیان و آن ها را رفع نماید.
 5. با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان آموز می تواند با کمترین زمان ممکن زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *