دانشگاههای ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت

میدانید که دانشگاه های ترکیه جزء معتبرترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند؛ تحصیل در ترکیه به دلیل داشتن هزینه پایین، کیفیت عالی آموزشی، امکان ارائه بورسیه تحصیلی در ترکیه و امکانات خوب دیگر، توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی را به خود جلب کرده است؛ از آنجایی که تعداد متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه بسیار زیاد میباشند، موضوع انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در این رشته ها بسیار فراگیر شده، و اکثر داوطلبان ترجیح میدهند در دانشگاههای ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت به ادامه تحصیل خود بپردازند!

ما در این مطلب لیستی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ، برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه دارند را تهیه کرده ایم، که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم…

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

براساس تصویب شورای عالی ارزشیابی مدارک دانشجویان خارج از کشور، که هر ساله برگزار می شود، هر سال لیست دانشگاه های مورد تایید توسط وزارت بهداشت تغییر میکند، و در بعضی مواقع کم و زیاد می شوند.

مورد تایید بودن مدارک، به این معناست که دانشجویانی که برای تحصیل به خارج از کشور می روند بعد از اتمام دوره تحصیل خود می توانند در کشور خودشان کسب و کار خود را راه بیندازند یا خیر؟!

طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت، در تاریخ ۲۳ بهمن سال ۱۳۹۸ جدیدترین لیست، اعلام شده و لازم الاجراست. طبق این لیست در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه تغییراتی به وجود آمده و دانشگاه یدی تپه “Yeditepe Üniversitesi” دیگر مورد تایید نبوده و دانشگاه های قاضی “Gazi University”، سلیمان دمیرل “Süleyman Demirel University” و کاتب ازمیر “Katip Celebi University” نیز به لیست اضافه شده اند. جمعا ۹ دانشگاه در ترکیه، مورد تایید وزارت بهداشت هستند که ۳ دانشگاه فقط در زمینه رشته دندانپزشکی مدارکشان پذیرفته خواهد شد؛ محتوای این لیست به شرح زیر میباشد:

دانشگاه های مورد تایید در تمامی رشته های پزشکی

 

  • دانشگاه آنکارا – Ankara University
  • دانشگاه آتاترک ارزروم – Ataturk university
  • دانشگاه اگه ازمیر – Ege university
  • دانشگاه حاجت تپه – Hacettepe university
  • دانشگاه استانبول – Istanbul University
  • دانشگاه کوچ – Koc University

دانشگاه های مورد تایید در رشته های دندانپزشکی

 

  • دانشگاه سلیمان دمیرل (ﻓﻘﻂ دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﮑﯽ) – Suleyman Demirel University
  • دانشگاه قاضی (ﻓﻘﻂ دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﮑﯽ) – Gazi University
  • دانشگاه کاتب جلبی ازمیر (ﻓﻘﻂ دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﮑﯽ) – Izmir Katip Celebi University

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما داوطلبان عزیز قرار گرفته باشد؛ اگر برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه، تصمیم به حضور در کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی را دارید، میتوانید با مراجعه به بخش تدریس خصوصی زبان ترکی ، از ویژگی ها و شرایط آن باخبر شوید.

با آرزوی موفقیت و سپاس از همراهی شما؛ ” مجموعه آموزشی تومر ”

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *