تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در ترکیه

تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در ترکیه

علاقمندان به تحصیل  در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور ترکیه علاوه بر داشتن مدرک دیپلم زبان ترکی استانبولی (Tömer/ TYS)  باید دارای مدرک ALES  (آلس ) نیز باشند.
آزمون ALES از طرف سازمان گزینش و اقامت دانشجویان (ÖSYM) برگزار می شود. آزمون سالانه دوبار برگزار می شود و سوالات شامل دو بخش ریاضی و ادبی می باشد. تعداد سوالات در مجموع ۱۰۰ و تعداد سوالات هر بخش ۵۰ و مدت زمان آزمون ۱۵۰ دقیقه است.
نتایج آزمون به مدت ۳ سال معتبر است. در ماههای مارس و سپتامبر ثبت نام آزمون انجام می شود و زمان برگزاری ماههای می و نوامبر است. در بخش ریاضی توانایی محاسباتی و منطقی ، در بخش ادبی توانایی زبان ترکی سنجیده می شود. سوالات ریاضی به گونه ای است که فارغ اتحصیلان تمام رشته ها توان پاسخگویی و سنجش داشته باشند و سوالات بخش ادبی جهت بررسی سطح زبان ترکی اهمیت بالایی دارند. نتایج آزمون توسط شرکت کننده ها به دانشگاههای مورد نظر ارسال می شود و در صورت مورد پذیرش قرارگرفتن دعوت به مصاحبه می شوند و پذیرش یا عدم پذیرش قطعی اعلام می شود.
دپارتمان زبان ترکی استانبولی موسسه بهکلام به هدف ارائه خدمات متمایز و کمک به ارتقا سطح زبان ترکی دانشجویان عزیز و شرکت در آزمون های بین المللی و کسب امتیازات عالی و کمک به عزیزان جهت ادامه تحصیل و اقامت در کشور ترکیه فعالیت می کند.
ما در این مجموعه از اولین گام تا انتهای مسیر درکنار شما خواهیم بود و بدین منظور دوره های مختلفی در حال ارائه می باشد که شما عزیزان با توجه به هدف، زمان و مهارتتان می توانید انتخاب کنید.
جهت دریافت مشاوره حضوری با ما تماس بگیرید.