به زبان ترکی استانبولی فکر کنید

اگر می خواهید به معنای واقعی زبان استانبولی را بیاموزید و بتوانید به راحتی و بسیار روان به زبان استانبولی صحبت کنید، باید بتوانید به زبان ترکی استانبولی فکر کنید .

هنگامی که شما به زبان استانبولی یا هر زبان دیگری فکر می کنید خود را کمک می کنید که زودتر این زبان را بیاموزید و راحت تر به این زبان صحبت کنید وبه راحتی بخوانید و منظور بومیان را به طور کامل متوجه شوید.

هنگام یادگیری زبان، معمولا همه چیز را در سرمان ترجمه می کنیم، چون به نظر می رسد ساده ترین راه برای یادگیری تعاریف همین کار است.

این روش می تواند مهارت ها و تسلط شما روی زبان مقصد را بعدها با مشکل مواجه کند. اگر مغز شما مجبور باشد بین کلمه ای که یاد می گیرید، معنی آن به زبان مادری و شی فیزیکی که در دنیای واقعی وجود دارد ارتباط عصبی و مغزی برقرار کند، این ارتباط خیلی محکم و قوی نیست.

وقتی به جای ترجمه به زبان مادری از ترجمه ترکی استانبولی کلمه استفاده کنید، رابطه قوی تر و ساده تری بین کلمه ترکی و شی فیزیکی در دنیای واقعی برقرار می شود و در واقع واسطه اضافه که همان زبان مادری است، حذف می شود.

ما در اینجا چند تکنیک را به شما آموزش میدهیم که با یادگیری این تکنیک ها به راحتی و به طور طبیعی میتوانید فکر کردن درباره وقایع روزانه زندگی را شروع کنید.

• با خودتان بلند بلند صحبت کنید.

هنگامی که با خودتان به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنید باعث می شود که شما طرز فکر و ذهنیت ترکی داشته باشید و اینکه مجبور میشوید به نحوه صحبت کردنتان گوش بدهید.

این روش شما را مجبور می کند تا اشتباهات تلفظ را اصلاح کنید و با انجام این کار تشخیص غلط های گرامری برایتان ساده تر میشود. وقتی بلند بلند صحبت می کنید، راجع به وقایعی که برایتان در روزهای گذشته اتفاق افتاده است و یا اینکه قرار است در روزهای آینده انجام بدهید، حرف بزنید.

هدف شما این است که هنگام بلند صحبت کردن احساس راحتی بیشتری داشته باشید و ساده تر و با اعتماد به نفس بیشتری جمله بندی کنید.

وقتی بلند صحبت کردن با خودتان برایتان عادی شد، فکر کردن به فعالیت های روزمره و اتفاقاتی که اطرافتان می افتد را به زبان ترکی استانبولی و کاملا آگاهانه شروع کنید.

• ببینید و یاد گیرید.

یادگرفتن ترکی استانبولی از طریق دیدن یکی از ساده ترین روش های یادگیری است.

دیدن روشی است که همه ما زبان مادری خود را از این طریق یاد گرفته ایم و جای تعجب دارد که چرا برای یادگیری زبان های دیگر از این روش استفاده نمی کنیم.

اگر به اندازه کافی صبور باشید و زبان ترکی استانبولی را از طریق دیدن و مشاهده کردن یاد بگیرید، کلمات معنی خودشان را خواهند داشت و دیگر لازم نیست برای فهمیدن معنی آن ها به زبان مادری مراجعه کرد. در حالت ایده آل، باید دیکشنری دو زبانه را کنار بگذارید و از یک دیکشنری به زبان ترکی استانبولی استفاده کنید.

• به صورت مکرر تمرین کنید.

بسیاری از مردم مشتاق هستند هرروز اما ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تمرین کنند، در حالیکه بقیه می خواهند روزی ۱۲۰ دقیقه تمرین کنند اما روزهای دیگر استراحت کنند.

این کار واقعا موثر نیست چون تمرین روزانه مهارت ها و دانشی که فرا گرفته اید را تقویت می کند. در نظر داشته باشید که اگر هرروز تمرین نکنید، پیشرفت شما به شدت کند می شود.

اگر تمام مباحث را در یک روز تمرین کنید، در ذهنتان نمی ماند، چون مغز در بهترین حالت فقط ۳۰ دقیقه می تواند به طور تمام و کمال تمرکز داشته باشد. اگر ۱۲۰ دقیقه روی مسئله ای تمرکز کنید، فقط مقدار کمی از آن موضوع را به ذهنتان می سپارید. مطالعه و تمرین هرروزه به شما این امکان را می دهد تا محتوایی که روزهای پیش خواندید مرور کنید و در هر بازه زمانی اطلاعات مشخصی را به حافظه بسپارید.

نتیجه گیری :

صبوری کردن و پیروی کردن از مراحل توضیح داده شده سخت ترین قسمت هر هدفی می باشد. همه ما می دانیم که آموختن هر زبانی کار بسیار سختی می باشد و برای یادگیری هر زبانی تلاش و پشتکار بسیار زیادی لازم است.

روش هایی که به شما آموزش داده ایم را به خاطر بسپارید با این تکنیک ها، مکالمات، خواندن و درک مطلب بسیار ساده تر خواهد بود. در نظر داشته باشید که هنگام یادگیری ترکی استانبولی حتما از این روش ها استفاده کنید زیرا در یادگیری شما بسیار موثر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *